BU YIL İNTERNET DÜNYASI BU STALKER’I KONUŞACAK

 

Türkiye’nin ilk drama internet dizisini yapan Gökhan Altuntaş, bu kez profesyonel bir dizi projesiyle geliyor.

Türkiye’de ilklere imza atan yönetmen, yeni dizisinin konusuyla ve yapacağı sosyal sorumluluk projeleriyle yeni sezona damgasını vuracak. Gün geçtikçe hızla popüler olan Stalker uygulamasını konu edinen dizinin baş rollerinde Gökhan Altuntaş, Ezgi Durukan ve Aral Atanlar yer alacak. Ayrıca dizide daha önceki dizilerinden iki popüler oyuncu Aykan Kuzey Atanlar ve Tuğçe Erkan da yer alacak.  Scorp fenomeni Ergin Karadağ da dizinin dikkat çeken isimlerinden biri olacak. Bununla birlikte, ilk bölümden itibaren her bölümde ünlü bir isim konuk oyuncu olarak yer alacak.

Dizinin ana karakterleri köşe yazarı Simay ve fotoğrafçı Alter’dir. Stalker uygulaması oyunu insanları ağına düşürmektedir. Oyun insanlara ilk başta küçük görevler verip, görevleri tamamladıktan sonra banka hesaplarına para yatırılmaktadır. Simay ve Alter’in sevgilileri de bu oyuna girmiş ve bir zamandan sonra oyunda verilen görevler artmaya başlamış ve oyunun kurucusu Stalker tarafından öldürülmüştür. Mahkemeye intikal eden olay sonucunda ölümleri oyunla bağlantılı bulunmamış ve dava intihar vakası olarak kapanmıştır. Oyun deep web tabanlıdır. Devletin bunun hakkında çok bilgisi yoktur. Simay ve Alter artık bu davada yalnız olduklarının farkındadır ve bu işin peşini bırakmayacaklardır. İkili, uygulamaya girerler. Ve oyun başlar. İkisi için de tehlikeli bu oyunda hayatlarıyla ilgili tüm gerçekleri öğreneceklerdir. Stalker’ı bulmak için kendilerini korkunç bir maceranın içinde bulacaklardır. Bu sapık Stalker kimdir? Onlardan ne istiyordur?

Dizide 7 dilde alt yazı ve işaret dili yayını da yer alacak. Dizi birçok ilk uygulamaya imza atacak. Oyuncu seçmeleri instagramda yer alacak bir oyunla gerçekleşecek. Telefon uygulamasında Stalker oyunu ve diziyle ilgili bilgiler yer alacak. Dizinin özel tasarım kıyafetleri satışa sunulacak, bu satışın % 50’si organ nakli için kullanılacak. Ayrıca dizinin reklam bütçesinin bir kısmı, hayvan barınaklarına mama yardımı için aktarılacak.

 

Dizi ilk bölümden itibaren Stalker’ın kim olduğunu bulmaya çalışacağız ve Stalker’ın kim olduğunu bilen kişiye büyük ödül verilecek. Gökhan Altuntaş, Türkiye’de internet alanında yeni bir akım ve devrim yapacağını, aynı zamanda farklı sürprizlerinin de olacağını belirtti. Dizinin hem senaryosuyla hem de ilkleriyle medya dünyasına bomba gibi düşeceği konuşuluyor. Ayrıca “Fi” dizisine de iddialı bir rakip geliyor diyebiliriz.

 
One thought on “BU YIL İNTERNET DÜNYASI BU STALKER’I KONUŞACAK

  1. Gülderen Soykan

    Gökhan’ı 26Bin’den beri sıkı takip ediyorum. Bu dizinin konusuna bayıldım çok enteresan heyecanla bekliyoruz keşke yayınlanma tarihini yazsaydınız.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir